تقاضای شورای همکاری های زنان برای محاکمه وزیر ارشاد برای قانون شکنی

8 آذر 1398
شبکه ایران زنان؛  
در پی تک خوانی زن در برنامه افتتاحیه جشنواره فیلم فجر وزارت ارشاد شورای همکاری های زنان نامه سرگشاده ای برای ریاست قوه قضاییه ارسال کرده و خواهان مجازات قانون شکنان شده است.
نامه را توران ولی مراد مدیر شبکه ایران زنان و شورای همکاری های زنان امضا کرده است.
متن کامل نامه به قرار زیر است:
به نام خدا
ریاست محترم قوه قضاییه؛ حضرت آیت الله آملی لاریجانی
لطفا با قانون شکنی و قانون شکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخورد کنید
با سلام و احترام ؛
تک خوانی زن در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر سال ۹۷ قانون شکنی وزارت ارشاد با استفاده ابزاری از زن است که انجام گرفت. براساس احکام شرع، عرف، فتاوای موجود و قانون کشوری تک خوانی زن برای مردان مجاز نمی باشد بنابراین کار انجام شده قانون شکنی می باشد.
در آستانه برگزاری جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران این قانون شکنی اثری جز تلخی کام مومنین و ملت خداجوی مسلمان ایران نداشته است. این تلخکامی خاصه برای زنان که در همه این چهار دهه بار زندگی و سختی های حاصل دشمنی های استکبار با انقلاب اسلامی را به دوش کشیده و جوانان خودش را به پای این انقلاب به صحنه آورده است و همچنان مقاوم در صحنه حفظ این انقلاب و دستاوردهای آن ایستاده است می باشد. این قانون شکنی حرمت شکنی و هنجار شکنی با استفاده ابزاری از زنان انجام گرفته.
شاید گفته شود که از نظر بعضی تک خوانی زن حرمت ندارد ولی بدیهی است نظر این “بعضی” قانون کشور را تعیین نمی کند و اگر بحث کارشناسی باشد فقط باب بحث تخصصی را باز می کند و اجازه “شکستن قانون” کشوری را نمی دهد. نظر فرد نظر فردی است نه قانون یک نظام و احکام دینی شخصی افراد هم موضوع شخصی است با مرجع تقلید خودشان و اجازه “قانون شکنی” اجتماعی را نمی دهد
جمهوری اسلامی یک نظام است که بر اساس ساختار نظام مند قوانین در آن مصوب و اجرا می شوند و مسولین موظف به حفظ و اجرای قوانین هستند. بدیهی است قانون شکن مجرم محسوب شده و باید محاکمه شود. کلیه مسولین که در پست ها نشسته اند و مجموعه هر دستگاه دولتی همه موظف به اجرا و بالاتر حفظ قوانین هستند و در صورت تخلف قانون شکن می باشند.
می دانیم قوانین اسلام عزیز در مورد زنان همه برای حفظ کرامت انسانی زن و بستن راه نگرش ابزار جنسی به زن است. شکستن مرزها و عدول از فرامین اسلام و عدم رعایت حرمت ها حرکت هایی در جهت تنزل مقام انسانی زنان است.
خواهشمند است با قانون شکنی و قانون شکنان وزارت ارشاد در استفاده ابزاری از زن که با تک خوانی انجام گرفته است برخورد قانونی شود.
با سپاس
توران ولی مراد
مدیر شورای همکاری ها و شبکه ایران زنان
۱۰بهمن ۱۳۹۷