ستاد ملی زن و خانواده تشکیل شود

8 آذر 1398
شبکه ایران زنان؛  

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان:

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور خواستار توجه بیش از پیش به موضوع و مسائل زنان و خانواده و تشکیل ستاد ملی زن و خانواده شد و گفت: امیدواریم امسال ستاد ملی زن و خانواده تشکیل شود و متولیان امر در این زمینه فعال تر باشند.

مینو اصلانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه تنها یک جلسه از ستاد ملی زن و خانواده با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: تنها برگزاری یک جلسه آن هم در دولت یازدهم و دوازدهم و برای حوزه زنان و خانواده که از اهمیت زیادی برخوردار است، کافی نیست.
وی تصریح کرد: نیاز است به طور مرتب این ستاد تشکیل شود چون استکبار جهانی و دشمنان تلاش های زیادی برای از بین بردن کانون گرم خانواده در کشور ما را دارند.
وی درباره فعالیت های بسیج زنان در سال ۹۷ اظهار داشت: بسیج زنان با توجه به اولویت هایی که برای سال ۹۷ در نظر گرفت در بحث آموزش، مهارت افزایی و روشنگری برنامه ریزی هایی دارد، امسال حدود هفت هزار فرمانده پایگاه مقاومت را دوره های توانمندسازی برگزار کردیم و دوره های بصیرتی و روشنگری این تعداد از بانوان، به خوبی اجرا شد.
وی برگزاری اردوی توانمندسازی شبکه های تربیتی صالحین را از دیگر برنامه های بسیج جامعه زنان عنوان کرد و اظهار داشت: به همین دلیل آموزش هایی برای فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در قالب هفت هزار نفر و برگزاری اردوی توانمندسازی برای اساتید اخلاق و تربیت صالحین به تعداد ۱۲۰ نفر جزء برنامه ریزی های ما در این سال بوده است،
اصلانی ادامه داد: همچنین برگزاری برنامه های هفته عفاف و حجاب با حضور یک میلیون نفر از دیگر اقدامات بسیج جامعه زنان در سال ۹۷ بود که در مجموع بیش از سه میلیون نفر در فضای مجازی تولید محتوا و شرکت در برنامه های مختلف داشتند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: در سال ۹۷ همچنین در سطح بین المللی برنامه های مختلفی داشتیم که یکی از آنها تولید مجموعه دیدگاه های امام خمینی (ره) به زبان عربی و انگلیسی بود که در اختیار گردشگران خارجی در ۱۴ استان با بیشترین گردشگر قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین دو مستند با عنوان «دختران ببینند» به زبان انگلیسی و عربی مربوط به حرکت های عفیفانه ای که در کشورهای مختلف شکل می گیرد و با تأسی از زنان مسلمان ایران که به سمت کشورهای اسلامی بیشتر سوق می یابند و مستند «یکصد سال ستیز هالیوود با عفاف» با زبان انگلیسی و عربی به ۷۰ کشور ارسال شده است.
وی درباره دیگر تحولات حوزه بسیج زنان در سال ۹۷ نیز گفت: امسال برای معرفی الگوی سوم زنان فعالیت های خوبی انجام شد که تولید محتوا، نشست تخصصی و برنامه های خوبی برگزار شد. اما مطالبات زنان به طور جدی پیگیر نشد، که به عنوان نمونه سند ازدواج، سند ملی جمعیت و سند خانواده در سطح کلان پیگیری نشد.
اصلانی گفت: در حال حاضر ۹ میلیون بانوی بسیجی در ۱۸۰ هزا رپایگاه مقاومت بسیج در سراسر کشور برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی فعالیت دارند.