عذرخواهی رسمی دولت استرالیا از کودکان قربانی تجاوزهای جنسی

9 آذر 1398
شبکه ایران زنان؛  

در پی افزایش آزارهای جنسی صورت گرفت:

در پی افزایش آمار سو استفاده های جنسی از کودکان و نوجوانان استرالیا دولت این کشور به دلیل ناتوانی خود در تامین امنیت کودکان، به طور رسمی از قربانیان سو استفاده های جنسی عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، با افزایش آمار سو استفاده های جنسی از کودکان و نوجوانان استرالیا، دولت این کشور به دلیل ناتوانی خود در تامین امنیت کودکان به طور رسمی از قربانیان سو استفاده های جنسی عذرخواهی کرد.

بررسی های انجام شده در استرالیا نشان می دهد که طی ۵ سال گذشته دولت این کشور موفق به تامین امنیت کودکان در مکان های مختلف از جمله مدارس، باشگاه های ورزشی، کلیسا، موسسات خیریه و دیگر اماکن نشده است.

اسکات موریسون در گردهمایی که امروز با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از قربانیان سو استفاده جنسی، مدافعان آن ها و خانواده هایشان برگزار شد، ضمن عذر خواهی از قربانیان این پدیده گفت: امروز ما با سوالات وحشتناکی روبرو هستیم که جواب هیچ کدام را نیز نمی دانیم. سوال اینجا است که چرا کودکان استرالیایی مورد پرورش و حفاظت قرار نگرفته و تحت سو استفاده جنسی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: به علاوه باید پاسخی برای این سوال پیدا کنیم که چرا به کودکان ملت ما محبت نشده و از اعتماد آن ها سو استفاده کرده ایم.

موریسون با انتقاد از اینکه سو استفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در مکان های عمومی استرالیا و با اجازه مسئولان این اماکن اتفاق افتاده است، عنوان کرد: متاسفانه آزارهای جنسی هر روز، هر هفته، هر ماه و هر سال در حال رخ دادن است. سو استفاده های جنسی از افراد به ویژه کودکان و نوجوانان در مدارس، کلیساها، گروه های نوجوانان، یتیم خانه ها، باشگاه های ورزشی، گروه خیریه و حتی محیط خانواده صورت می گیرد.

به گفته وی کودکان استرالیا دیگر به امنیت در کشور اعتماد نداشته و مجازات افراد سو استفاده کننده را نیز باور ندارند. چراکه از اعتماد کودکان کشور سو استفاده شده و مورد خیانت قرار گرفته اند.

آزارهای جنسی به کودکان و نوجوانان در استرالیا به حدی است که حتی در محیط های آموزشی و مدارس نیز امنیت وجود ندارد.

یکی از کودکان قربانی این پدیده می گوید: مدت ها پیش در یکی از مکان های عمومی مورد سو استفاده جنسی قرار گرفتم و این موضوع را با معلم خود در میان گذاشتم، اما پس از آن خود معلم از من سو استفاده جنسی کرد.

بیل شورتن رهبر اپوزیسیون استرالیا با بیان اینکه بسیاری از کودکان این کشور در معرض سو استفاده جنسی قرار دارند، اظهار کرد: ما متاسفیم که تجاوز به کودکان همچنان ادامه دارد و ما نیز تا کنون موفق به متوقف کردن این معضل نشده ایم.

تجاوز جنسی به ۸۳ درصد از کودکان استرالیا توسط بزرگسالان

بر اساس آخرین آمارها از میزان تجاوز به کودکان استرالیایی، ۹۳ درصد از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند توسط یک مرد آزار دیده اند.

آمارها نشان می دهد ۸۳ درصد از آن ها نیز توسط بزرگسالان مورد آزار جنسی بوده اند. بر اساس تحقیقات انجام شده بسیاری از کودکان زیر ۱۵ سال استرالیایی تا کنون مورد تجاوز یا آزار جنسی قرار گرفته اند.

بررسی ها نشان می دهد نیمی از کودکان و نوجوان این کشور زمانی که برای اولین بار مورد سو استفاده قرار گرفتند، بین ۱۰ تا ۱۴ سال سن داشته اند. به طور کلی میانگین سنی نوجوانانی که مورد انواع آزارهای جنسی بوده اند ۱۰.۴ سال بوده است.

اما آزارهای جنسی در کشور استرالیا تنها به کودکان و نوجوانان محدود نبوده و حتی بزرگسالان نیز قربانی این امر بوده اند.

آمارها نشان می دهد، میزان آزار های جنسی در اداره های دولتی نیز حدود ۳۲.۵ درصد بوده و این رقم در اداره های غیر دولتی برابر ۱۰.۵ درصد است.

این در حالی است که مردم استرالیا حتی در مکان های مذهبی هم از آزارهای جنسی در امان نبوده و همچنان مورد سو استفاده قرار گرفته اند. بر اساس آمار های رسمی بیش از ۵۸ درصد از مردم در مکان های مذهبی از جمله کلیسا ها و سازمان های مذهبی مورد سو استفاده جنسی بوده اند.

از این میان حدود ۶۱ درصد از قربانیان در موسسات و اماکن مربوط به کاتولیک ها و ۱۴.۸ درصد در اماکن تحت مدیریت آنجلیکان ها تحت سو استفاده بوده اند.

از سوی دیگر ۳۱.۶ درصد از ساکنان استرالیا نیز از تجربه آزار جنسی در مدارس خبر داده اند.