نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار

30 تیر 1397
شبکه ایران زنان؛  

این روزها شاهد آن هستیم که در کشور ما عده‌ای به جای عبرت گیری از راه پیموده شده و به بن بست رسیده اروپا وآمریکا به تبعیت از هجوم گسترده رسانه‌های غربی به ارزش‌های اسلامی، مروج سبک زندگی غربی شده‌اند.

به گزارش مشرق، سردار نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در نامه ای به معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، با اشاره به اتفاقات سالهای اخیر در دنیای غرب و نتایج فاجعه‌بار آن، از وی خواسته تا قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز شود تا خدای ناکرده ایران عزیز دچار چنین عاقبتی نشود. در ادامه متن کامل این نامه از نظرتان می گذرد.

بیشتر بخوانید:

ابتکار خبر مجوز حضور زنان در ورزشگاه را تکذیب کرد

سرکار خانم معصومه ابتکار معاون محترم امور زنان و خانواده رئیس جمهور
سلام علیکم

با احترام و تبریک میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) به پیوست تصویر تیم ملی فوتبال فرانسه که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شد ارسال می‌شود.

همانطور که مستحضر هستید تیم ملی هر کشور نماد هویت ملی و معرف ریشه های تاریخی ونماد جامعه آن کشور است. آیا شما در این تصویر هویت آفریقایی را مشاهده می‌کنید یا هویت فرانسوی و نژاد اروپایی را می‌بینید؟ از ۲۳ بازیکن این تیم ۱۵ نفر آفریقایی تبار و از بقیه هم نفراتی آسیایی تبار هستند. در بسکتبال فرانسه وضع از این هم بدتر است. آنجا از ۱۲ عضو تیم ملی بسکتبال ده نفر سیاه پوست آفریقایی هستند.

این تصاویر که منعکس کننده واقعیت اجتماعی امروزه کشور فرانسه هستند و توجه صاحبنظران را به خود جلب کرده نیازمند مطالعه و بررسی عمیق علمی و جامعه شناسانه است. واقعیت این است که جمعیت بومی فرانسه در حال انقراض است و آنها ناگزیر به واردات نیروی انسانی از خارج کشورشان هستند.

سیاست‌های تشویقی و جایزه‌های مالی بزرگ دولت فرانسه برای فرزند آوری و حفظ خانواده هم نتوانسته این نقیصه را جبران کند؛ این واقعیت بروز یافته در تیم‌های ملی ورزشی فرانسه نتیجه پیاده سازی سیاست‌های فرهنگی اروپا و سبک زندگی غربی است.

این ترکیب آفریقایی با نام نشان فرانسوی که در جلوی چشم جهانیان است، محصول پیاده سازی سیاست‌های حیا ستیزانه، ضد حجاب و میدان دادن به ترویج فساد اخلاقی در کتاب، سینما، تئاتر، موسیقی و بویژه مطبوعات و رسانه ها و فضای مجازی است و پیاده سازی دیدگاههای غربی در نحوه برخورد با مسئله زن و خانواده است. این وضعیت حاصل تنزل زن از مقام ارجمند مادری و مربی گری به خیابان گردی و خودنمایی است. این عاقبت ترغیب زنان به حضور در محیط های فاسد و غیراخلاقی بجای دغدغه مندی نسبت به گرم نگه داشتن کانون خانواده است.

واقعیت غیر قابل انکار این است که سبک زندگی غربی و گسترش اباحه گری و حیا ستیزی، رشد منفی جمعیت در اکثر قریب به اتفاق کشورهای اروپایی را بدنبال داشته است و به خاطر جبران این مشکل و برقراری تعادل جمعیت این کشورها مجبور به واردات نیروی انسانی از آفریقا و آسیا هستند چرا که اگر این کار را نکنند هر سال بخشی از جمعیت آن ها کاسته می شود و باید تعدادی از کارخانه ها، مدارس، تیم های ورزشی و دانشگاه های خود را تعطیل و خانه ها را بلا استفاده رها کنند.

به عبارت دیگر اگر این کشورها نسبت به واردات نیروی انسانی مبادرت نکنند در چند دهه آینده به مناطقی بیابانی بدون سکنه تبدیل می شوند. علت دیگر این وضعیت تیم های ورزشی آن است که با رواج هرزگی و فساد، دیگر جوانهای فرانسوی الاصل حال تن دادن به تمرینات سخت و آمادگی برای مبارزه ملی در ورزش را ندارند و ترجیح میدهند به عیش و عشرتشان مشغول باشند.

شاید کشورهای اروپایی با واردات نیروی انسانی بتوانند مشکل اقتصاد و جمعیت را حل کنند اما هویت ملی را چطور؟در صورت ادامه این روند تا چند دهه و حداکثر تا یک قرن دیگر باید نژاد اروپایی را در موزه ها جستجو کرد. با تداوم این وضعیت عراقیها و مردم شبه قاره هند وارث سرزمین انگلستان و مردم کشورهای مرکز و شمال آفریقا مالکان آینده فرانسه و هلند و بلژیک خواهند بود و آلمان را ترکها به ارث خواهند برد.

به خاطر داریم که در دی ماه گذشته خانم ترزا می نخست وزیر انگلستان وزارتخانه جدیدی تاسیس و خانم تریسی کراوچ را به سمت وزیر تنهایی منصوب کرد. نخست وزیر انگلیس در توضیح علت این اقدام گفت ما باید با نتایج تلخ زندگی مدرن برخورد کنیم. او گزارش داد که ۹ میلیون نفر از جمعیت انگلستان به صورت مجردی زندگی می‌کنند و این زندگی عواقب دردناک روانی را برای آنها به دنبال داشته است.

این واقعیت شوم که نخست وزیر انگلیس از آن بعنوان «واقعیت تلخ زندگی مدرن» یاد می کند نتیجه پیاده سازی سبک زندگی غربی و رواج فساد و ابتذال و بی حیایی در میان جامعه است. هر جامعه و انسان خردمندی باید از این واقعیت های نگران کننده که روند انحطاط پرشتاب جوامع غربی را رقم زده است عبرت بگیرد.

اما متاسفانه این روزها شاهد آن هستیم که در کشور ما هم عده ای بجای عبرت گیری از راه پیموده شده و به بن بست رسیده اروپا و آمریکا به تبعیت از هجوم گسترده رسانه های غربی به ارزشهای اسلامی، مروج سبک زندگی غربی شده اند و هجوم سنگینی را علیه حجاب آغاز کرده اند و با ایجاد دغدغه های کاذب و نیازهای جعلی برای زنان و تلاش برای کشاندن آنها به جاهایی که کرامت آنها را مخدوش میکند حمله به زندگی عفیفانه بانوان را پیشه خود ساخته اند. بدون شک اگر به پیروی از این خواسته های نامشروع و خانمان برانداز تن در دهیم نتیجه ای جز این نخواهد داشت که چند دهه دیگر ترکیب تیم ملی ایران هم غالبا از اهالی هند و پاکستان و افغانستان باشند.

اگر به دور و اطراف خودمان هم نگاهی بیاندازیم با اثر گذاری شبکه‌های مبتذل ماهواره ای و فضای مجازی فاسد بر روی بعضی از اقشار و دنباله روی آنها از سبک زندگی غربی، چنین آثاری به تدریج در میان اقشار تاثیر پذیر از فرهنگ غرب درحال ظهور است. افزایش آمار طلاق و بعضی جنایت‌های دلخراش نمونه‌هایی از نتایج نزدیک شدن به فرهنگ غربی است.
از سرکار که سکاندار مسئولیت خطیر امور زنان و خانواده در کشور هستید انتظار میرود با بیان این درس‌ها و اصلاح برنامه ها بر اساس این عبرت‌های تاریخی که امروز پیش روی ماست قاطعانه مانع این حریم شکنی های خانواده ستیز شوید و خدای ناکرده در رقم زدن چنین عاقبت ننگینی برای ایران عزیز سهیم نباشید.

بسیجی کوچک و خادم مردم مومن و عزیزمان

محمد رضا نقدی