توانمندسازی زنان هدف اصلی پایگاه “ایران زنان”

26 آذر 1398
شبکه ایران زنان؛  

دوستان و کاربران عزیز سوال می کنند که پایگاه ایران زنان در پی چه هدفی است؟

سلامی دوباره را بخوانید.
به علاوه در پاسخ به سوال باید گفت که توانمندسازی زنان، رقع تبعیض های ناروا از زنان، اخلاق گرایی و اخلاق محوری، تحکیم و تقویت خانواده، اعتلای جایگاه و شخصیت زنان هم به عنوان فرد و هم به عنوان عضوی از خانواده و هم به عنوان عضوی از جامعه، تقویت قدرت انتخاب زنان، گسترش نگرش اسلام نسبت به زن از این جهت که او را انسانی مستقل و دارای کرامت و حق انتخاب می بیند، گسترش و تعمیق نگاه انسانی به زن در مقابل نگاه ابزاری به زن …

شبکه ایران زنان نشان دهنده فعالیت هایی است که به نام های مختلف مثل شورای همکاری های زنان و ائتلاف اسلامی زنان و یا فعالیت های رسمی رسانه ای مثل برنامه اردی بهشت (سری اول) یا با انعکاس نظرات در رسانه های مختلف که در این پایگاه بازنشر داده می شوند. بعضی از فعالیت ها در این لینک معرفی شده اند:

معرفی/ شورای همکاری و ائتلاف اسلامی زنان

اهداف ایران زنان در تلاش ها و فعالیت های شورای همکاری های زنان پی گرفته می شود و در بیانیه های “ائتلاف اسلامی زنان” آمده

بیانیه اول ائتلاف اسلامی زنان

بیانیه دوم ائتلاف اسلامی زنان

بیانیه جمعی از زنان

بیانیه ها و نامه ها و راهبردها و گفتگوها و یادداشت ها و مقالات که در معرفی شورای همکاری و ائتلاف اسلامی زنان آمده. یادداشت ها و گفته ها و مقالات مثل “آرمان زن ایرانی” و “اموز زنان فقط یک کلید دارد” و … تبیین کننده اهداف ایران زنان است.

محورهای مطالعات و امور زنان مبتنی بر نواندیشی دینی

از نمونه موارد منتشر شده در سایت هستند که نگرش و اهداف ما را تبیین می کنند.

هم چنین کمیته های فعال شبکه ایران زنان مثل کمیته حقوقی و تفکر و تالیف و تحقیقات و مطالعات و همچنین مقالات و گفتگوها و دیدگاه های منتشر شده در این سایت به علاوه فعالیت های انجام شده توسط ائتلاف اسلامی زنان مسیر و اهداف موزد نظر این شبکه را تبیین می کند.

متذکر می شود سایت ایران زنان به عنوان یک سایت خبری فعال نیست و خود را موظف نمی داند همه مطالب و نوشته های موجود در عرصه نشر و پخش را منعکس کند، بلکه اخبار و گزارش ها و مقالات و تحلیل ها و … را آن چنان که در راستای اهداف خود است انتخاب می کند. “ائتلاف اسلامی زنان” جمعی است که در همین راستا فعال و مطابق با اهداف شبکه ایران زنان است.

مطلبی تحت عنوان “سلامی دوباره” اگر چه سلامی دوباره است ولی می گوید که ما در چه راهی هستیم.

این هم نمونه دیگر از یک نامه به یک کاربر دیگر

با تشکر از حضور و همراهی شما با ایران زنان

*****************************

یکی از نامه های نمونه ای که خواستار اطلاعات بیشتر از اهداف ایران زنان است:

دوستی برای ما نوشت:

مدیر محترم سایت ایران زنان

با سلام

آنچه باعث شد پس از چندین سال دوری از نوشتن بار دیگر به این مقوله روی بیاورم ؛ راسخ تر شدن اعتقادم مبنی بر همکاری عملی همه جانبه برای از میان برداشتن موانع رشد ما زنان است که اگر خودمان برای تعالی خویش حرکتی نکنیم، ناچار به پذیرش سرنوشت هایی مشابه زنان پیشینمان خواهیم شد؛ که خویشتن را در همه نوع حصاری یافتند اما به حکم صبوریشان و البته زن بودنشان جان را به تحمل این رنجها سپردند.

در حال حاضر به علت اینکه با هیچ خبرگذاری همکاری ندارم (و شاید هم دیگر همکاری در آینده نداشته باشم دسترسی به منابع و کارشناسان رسمی برای کاربیشتر مشکل آفرین است

موضوع مورد بحث دیگر؛ گفته شماست که”مطالب تولیدی زمانی در سایت منعکس خواهد شد که در جهت اهداف سایت باشند”.

از مطالب منعکس شده در سایت میتوان تا حدی به اهداف سایت دست یافت،اما اگر سایت اساسنامه ای مکتوب دارد
در خواست میکنم آنرا برایم ارسال نمایید تا پیش از همکاری با مبانی فکری و سیاستگذاری سایت آشنایی بیشتری پیدا کنم و همکاری منطقی تری با هم آغاز نماییم.

پیشاپیش مشتاقانه از راهنمایهایتان صمیمانه نهایت سپاسگزاری را دارم.
با تشکر

*****************

نامه این دوست در پاسخ به نامه ای بود که در پی اظهار تمایل جهت همکاری با سایت ایران زنان برای این سایت ارسال شده بود.

متن نامه ایران زنان در زیر می آید:

سلام سرکار خانم …

بسیار خوشبختیم که سایت ایران زنان را برای مطالعه انتخاب کرده اید
سایت ایران زنان از همکاری افتخاری شما استقبال می کند
این سایت با هدف رشد و اعتلای زنان، توانمندسازی آنان و رفع تبعیض از زنان کار می کند و با یاری و همکاری خود زنان پابرجاست
یادداشت ها، مقالات، ترجمه، اخبار و هر گونه همکاری شما را اعم از این که به صورت انعکاس مطالب موجود در سایت ها و روزنامه ها و یا مطالب تولیدی از طرف خود شما باشد زمانی که در جهت اهداف سایت است جهت بهره برداری دیگران در سایت منعکس خواهند شد
با تشکر
ایران زنان